Granty
Poprzez sport poznajemy świat
Liga Trzech Narodów w piłce ręcznej dzieci
Puchar Burmistrza Libiąża 2012

W dn.3.06.2012r w hali sportowej ZS w Libiążu odbył się turniej młodzików o Puchar Burmistrza Libiąża. Organizatorami turnieju był libiąskie LCK we współpracy z chrzanowskim PMOS-em. W zmaganiach wzięło udział sześć zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut.
W grupie pierwszej najlepsi okazali się zawodnicy z MKS Ustroń, pokonując swoich przeciwników. W grupie II wszystkie mecze stały na wyrównanym i wysokim poziomie. Juz w pierwszym spotkaniu drużyna z Suchej Beskidzkiej sprawiła niespodziankę pokonując gospodarzy turnieju trzema bramkami. Libiążanie nieco zlekceważyli przeciwników w początkowej fazie meczu co wykorzystali zawodnicy z Suchej obejmując kilku bramkowe prowadzenie , którego nie oddali do końca meczu, udowadniając, że mimo iż nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych są szczególnie pod względem motorycznym bardzo dobrym zespołem. Jednak okazało się to za mało na trzeci zespół ligi śląskiej Zagłębie Sosnowiec, któremu zdecydowanie ulegli. Drużyna z Sosnowca dysponując bardzo dobrymi warunkami fizycznymi oraz większym doświadczeniem, pokazała bardzo dobrą piłkę ręczną i dominowała w każdym elemencie gry. W ostatnim meczu tej grupy, który decydował o kolejności spotkały się zespoły UMKS PMOS Libiąż z Zagłębiem Sosnowiec. Dla Libiążan był to” mecz o wszystko” .W pierwszej połowie kibice mogli oglądać piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Gospodarze po nerwowym początku objęli prowadzenie, dzięki rzutom P.Sowy i M. Ziółkowskiego. W bramce dobrze spisywał się M.Subel broniąc rzuty z drugiej linii i wyprowadzając kontrataki, które na bramki zamieniali K.Bloch i J.Bogacz. Pierwsza połowa zakończyła się czterobramkowym prowadzeniem Libiążan. W drugiej połowie po dokonaniu przez trenera G. Solarskiego kilku zmian sytuacja uległa zmianie, zespół gości systematycznie odrabiał straty w czym największy udział miał obrotowy i rozgrywający Sosnowca Krzeptowski (król strzelców turnieju), którzy bezbłędnie wykorzystywali wszystkie sytuacje rzutowe. W końcowym efekcie drużyna Libiąża przegrała w stosunku 17 : 20 i zajęła ostatnie miejsce w grupie.
UMKS PMOS Libiąż I - SPR Zagłębie Sosnowiec 17 : 20

Mecz o 5 miejsce był spotkaniem derbowym. Od początku spotkania prowadzili i dyktowali warunki zawodnicy UMKS PMOS Libiąż I i oni zostali zwycięzcami, jednak o dwa lata młodsi rywale (rocznik 99) wykazali się sporymi umiejętnościami i ogromną ambicją, wspierani przez swoich bramkarzy ponieśli porażkę tylko sześcioma bramkami. Niezwykłych emocji dostarczył mecz o trzecie miejsce pomiędzy SPR Olkusz ,a Zespołem Szkół Sucha Beskidzka, bowiem w trakcie spotkania żaden z zespołów nie mógł przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem. Zespoły rozegrały więc dogrywkę do „złotego gola”. Olkuszanki szczęśliwie wylosowały piłkę ,lecz po błędzie kroków ją straciły, co wykorzystali zawodnicy z Suchej rzucając bramkę na wagę zwycięstwa po kontrataku. W meczu finałowym pomiędzy MKS Ustroń i Zagłębiem Sosnowiec obydwa zespoły koncentrowały się na grze w obronie, stąd niski wynik tego spotkania. Szczypiorniści Zagłębia przeważali jednak pod względem warunków fizycznych i przez cały mecz nieznacznie prowadzili i to oni zdobyli główne trofeum turnieju. Wyróżniający zawodnicy z poszczególnych drużyn otrzymali pamiątkowe koszulki byli to: J. Dziubiński (UMKS PMOS Libiąż II), P. Sowa (UMKS PMOS Libiąż I), Ł. Popczyk (SPR Zagłębie Sosnowiec), A. Polak (SPR Olkusz), K. Kurek ( Zespół Szkół Sucha Beskidzka), D. Jenkner ( MKS Ustroń). Najlepszym bramkarzem został K. Siuda (UMKS PMOS Libiąż II), najwszechstronniejszym zawodnikiem J. Bogacz (UMKS PMOS Libiąż I), a najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju M. Krzeptowski (SPR Zagłębie Sosnowiec) zdobywca 30 bramek ,wszyscy trzej otrzymali pamiątkowe statuetki.